TUTVUSTUSVAATEDARVELDUSED   SISENE
      
 
Saamislugu
Sarnaselt teistele novaatorlikele lahendustele, sündis ka WIP juhuslikust ideest. Nagu tavaliselt, otsiti ka seekord lahendust elulisele probleemile – kuidas muuta olemasolevaid tooteid, sealhulgas videovalvet, atraktiivsemaks.

Üha rohkem panustatakse vahendeid oma mugavusse ja turvalisusesse. Igapäevaseks on muutumas võimalused avada SMS-ga tõkkepuid, panna maja valvesse ja juhtida elektriseadmeid. Sageli paigaldatakse turvalisuse tagamiseks videovalve, kuid head süsteemid on sageli kallid või keerulised kasutada, pealegi on see ülejäänud valvesüsteemist eraldiseisev üksus. Aga kas on võimalik luua tervik, mida saaks juhtida interneti sh mobiiltelefoni teel? Millised seadmed kombineerida ja kui palju need maksavad? Kuidas astuda samm paljuräägitud intelligentse kodu suunas? Need küsimused pälvisid meie tähelepanu nädalateks.

Vastused leitud, oli meie esimeseks eesmärgiks luua videovalvelahendus, mis on hinnalt vastuvõetav, mugav kasutada ja mille funktsionaalsus peab vastama ka professionaalse kasutaja nõudmistele. Turul ringi vaadates jõudsime tõdemusele, senised tooted pole piisavalt head ning hakkasime välja töötama täiesti uut ja unikaalset lahendust.

Samal ajal, kui arendusmeeskond palehigis töötas, tuli hakata mõtlema nime peale. Teatavasti on nimepanek keeruline protsess ja seda ka meil. Erinevad nimed leidsid tee paberile rahvamuistenditest kuni uute tehissõnadeni. Selleks, et nimi tootega seostuks ja meelde jääks, võtsime pärast pikki vaidlusi kasutusele WIP-i. WIP on lühend, mis tuleneb inglise keelsete sõnade esitähtedest Whatever over IP. Eesti keeles tähendab see aga kõikvõimalikke lahendusi üle interneti.

Meie eesmärgiks on, et kõik WIP-i kasutajad tunneksid oma igapäevaelus meie teadmistest ja tehnoloogiast kasu, tunneksid ennast eriliselt, tunneksid ennast kui V.I.P